KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgträsnitt 12253028
*
nr 1225 3028
Karin Mamma Andersson
(f. 1962), Sverige
Färgträsnitt, "Nattfly". Signerad, numrerad 242/500. Löst blad, bladets mått: 45x34,5 cm
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2018
kl 19:31:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 17:24:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Karin Mamma Andersson
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
Läs mer om Karin Mamma Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgträsnitt grafik karin mamma andersson löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24
-
8223 Gravyrer
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
*
Karin Mamma Andersson
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
Läs mer om Karin Mamma Andersson
nr 1225 3028
Karin Mamma Andersson
(f. 1962), Sverige
Färgträsnitt, "Nattfly". Signerad, numrerad 242/500. Löst blad, bladets mått: 45x34,5 cm
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 17:24:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Karin Mamma Andersson
Karin Mamma Andersson, född 1962 i LuleÃ¥, svensk mÃ¥lareLäs mer om Karin Mamma Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgträsnitt grafik karin mamma andersson löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07 -
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24 -
8223 Gravyrer
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58